< Atpakaļ uz Ventspils novads (www.ventspilsnovads.lv)
VIEGLI lasīt    

Ances pamatskolas skolēni Ventspilī

Ances pamatskolas skolēni Ventspilī

2020-11-11, 08.05

6. novembrī “Latvijas skolas soma” programmas ietvaros 1.-4. klašu skolēni apmeklēja Ventspili. Pirmā pietura Ventspils Amatu māja. Muzeja skolotāja Marta Tjarve skolēnus laipni sagaida un aicina uz muzejpedagoģisko nodarbību “Senā skola”. Pavisam ātri visiem bērniem ir pilnīgi skaidrs, ka agrāk pirms 200 gadiem, skolā valdīja ļoti stingri noteikumi. Jāsēž solā ar taisnu muguru, rokas glīti uz soliem, ja vēlas atbildēt, roka jāpaceļ taisni un nevar purināt, jāpieceļas kājās, ja runā ar skolotāju.
Pirmā stunda – matemātika. Bērni ātri vien apgūst rēķināšanas prasmi ar skaitāmajiem kauliņiem. Tad seko latviešu valoda, kur skolotāja iemāca lasīt senajā drukā un glīti uzrakstīt katram savu vārdu ar grifeli uz mazās tāfelītes. Lasīšana Baibai un Aurēlijai padodas pavisam labi. Mazie pirmklasnieki gan skatās ar lielām acīm uz jauno skolotāju, jo seno rakstu nu nekādi nevar saburtot.
Stundas beigās bērni var uzdot jautājumus, ko viņi aktīvi arī izmanto. Noskaidro disciplinēšanas metodes, kāda bija ēdināšana skolā, apgaismojums, stundu ilgums, skaits un atzīmes. Visi kā viens atzina to, ka tagad skolu apmeklēt ir daudz patīkamāk un labāk.
Amatu mājā apskatījām izstādi “Krāsainie spilveni”. Te krāsu burvībai ļāvušās tekstilmozaīkas meistares no visas Latvijas, iedvesmojoties no Imanta Ziedoņa “Krāsaino pasaku” burvības. Ielūkojamies arī audēju darbnīcā un veikaliņā.
Pēc tam mūsu ceļš ved augšā Piedzīvojuma parka kalnā, kur pieveicot 365 pakāpienus vienā virzienā (cerams, ka nekļūdījāmies), bērni apskata skaistos Ventspils plašumus un nofotografējas ar briedi kalna galā.
Nākamā pietura –  Enkuru parks. Šeit Alanam ļoti interesē, cik sver katrs no enkuriem. Paēdam pusdienas, izstaigājam Džungļu taku, kā arī izmēģinām rotaļu iekārtas un trenažierus. Šodien skaistais laiks mūs lutina tāpēc ekskursijas noslēgumā aizejam līdz jūrai un novembra mēnesim par godu nofotografējamies pie Latvijas kontūras.
Tradicionāls maršruts, bet daudzi no bērniem šīs vietas apskata pirmo reizi un viņiem ir patiess prieks par šo iespēju.

                                          “Latvijas skolas soma” koordinatore Una Teibe

Sīkdatnes

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.

Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli:

Apstiprināt izvēlētās

Detalizētāka informācija par privātuma politiku un izmantotajām sīkdatnēm