< Atpakaļ uz Ventspils novads (www.ventspilsnovads.lv)
VIEGLI lasīt    

ANCES KULTŪRAS NAMS

Kultūras pasākumu organizatora p. i. – Līga Grīnberga
Tālr. 26307029

Kultūras pasākumu organizatora p. i. – Baiba Manteja
Tālr. 22029536

E-pasts: [email protected]

Adrese: “Ausmas”, Ance, Ances pagasts, Ventspils novads, LV-3612

Ances pagastā kultūras dzīves centrs agrāk bija tautas nams. Kā vēsta 1936. gada 24. novembra “Ventas Balss”, “Ances pagasta padome ar 1936. g. 15. maija lēmumu bijušo muižas klēti iznomājusi aizsargu nodaļai, kultūras veicināšanas biedrībai “Atmoda” un nacionālo atvaļ. karavīru b-bas Ances nodaļai. Šīs organizācijas nolēmušas veco klēti izbūvēt par tautas namu, jo prasība pēc telpām sabiedriskās dzīves vajadzībām pagasta centrā ir liela….” Ances pagastā ir bijis vēl viens tautas nams, jo 1931. gadā par tādu pārbūvēja bijušo baznīcas krogu Rindā.

No 1974. gada Ancē ir jauna kultūras nama ēka. 2010. gadā tika veikti rekonstrukcijas darbi, un kultūras nams ir ieguvis jaunu skatu.

Ances kultūras nama aktualitātēm var sekot līdzi “Facebook” lapā: Ances kultūra


Amatierkolektīvi

Senioru deju kolektīvs
Vadītāja – Elita Kuģeniece
Tālr. 26124913

Ances kultūras nama senioru deju kolektīvs dibināts 2003. gadā, tas ir vienīgais senioru deju kolektīvs Ventspils novadā. Tas aktīvi piedalās pasākumos tuvā un tālākā apkārtnē, kopīgi svin svētkus un dodas ekskursijās. Kolektīvā ir 16 dalībnieki, daži no tiem pirms tam dejojuši Ances vidējās paaudzes deju kolektīvā. Sezonas laikā kolektīvs apgūst savas grupas obligāto repertuāru, kā arī citas dejas. Senioru deju kolektīvs turpina 2006. gadā aizsākto tradīciju – uz draudzības koncertu Ancē gada sākumā aicina senioru deju kolektīvus.

Mēģinājumi notiek Ances kultūras namā piektdienās no plkst. 19.30.


Vidējās paaudzes deju kolektīvs ’’Ance’’
Vadītāja – Elita Kuģeniece
Tālr. 26124913

Vidējās paaudzes deju kolektīvs ’’Ance’’ dibināts 1995. gadā – draudzīgs kolektīvs ar sparu un dejas garu. Moto – “Dejot ir laime!”. VPDK “Ance” aktīvi piedalās pasākumos un koncertos, kas norisinās Ventspilī, Ventspils novadā, kā arī ārpus tā robežām. Kolektīvam ir savas tradīcijas, kuru iniciatore ir tā vadītāja Elita Kuģeniece. Kopš 2004. Ancē tiek rīkots vidējās paaudzes deju kolektīvu sadraudzības kopkoncerts “Valentīndienas sadancis”.

Mēģinājumi notiek Ances kultūras namā svētdienās no plkst. 18.00 līdz 20.00.


Amatierteātris ”Nezāles”
Vadītāja – Rudīte Krauze
Tālr. 29680257

Amatierteātris ”Nezāles” dibināts 2015. Gadā. Kolektīvā darbojas 8 dalībnieki, kuri aktīvi piedalās kultūras nama rīkotajos pasākumos, rādot mazus skečus un komiskas situācijas no ikdienas dzīves. Katru gadu arī iestudē lugu, ar ko piedalīties skatē un izrādīt gan pašu pagasta, gan citiem skatītājiem.

Mēģinājumi notiek Ances kultūras namā ceturtdienās no plkst. 19.00.


Interešu grupa

Ances kultūras namā no 2007. gada oktobra regulāri norisinās zolītes turnīri. Sākumā par uzvarētāja titulu sacentās vietējie vīri, tad trīs gadu laikā spēlētāju loks paplašinājies, jo turnīros piedalās spēlētāji arī no Ventspils pilsētas, Popes, Tārgales, Puzes, Ugāles pagasta un Dundagas.


Pakalpojumu izcenojumi

Lielā zāle (415 m2) – 11,48 eiro/h bez PVN; mazā zāle (115 m2) – 7,21 eiro/h bez PVN.

  • Nomājot vienā iestādē divas vai vairākas iznomājamās platības vienlaicīgi, tiek piemērota 11% atlaide.
  • Nomājot telpas bērnu un jauniešu interešu izglītības organizētām nometnēm, tiek piemērota 40% telpu nomas atlaide.
  • Nomājot telpas organizācijām, kurām piešķirts sabiedriskā labuma statuss, vai uzņēmumiem, kuriem piešķirts sociālā uzņēmuma statuss, tiek piemērota 60% atlaide.

No telpu nomas pakalpojumu maksas atbrīvoti:

  • Ventspils novada pašvaldības organizētie pasākumi;
  • Ventspils novada pašvaldības dibinātu budžeta iestāžu organizētie pasākumi, kuri saskaņoti ar attiecīgās iestādes vadītāju;
  • Ventspils novadā reģistrētu sabiedriskā labuma organizāciju rīkotie labdarības un bezpeļņas pasākumi.

Sīkdatnes

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.

Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli:

Apstiprināt izvēlētās

Detalizētāka informācija par privātuma politiku un izmantotajām sīkdatnēm