< Atpakaļ uz Ventspils novads (www.ventspilsnovads.lv)
VIEGLI lasīt    

KULTŪRAS NAMS

yy

Kontaktinformācija

Adrese: “Ausmas”, Ances pag., Ventspils novads, LV-3612

Ances pagasta kultūras pasākumu
organizatora pienākumu izpildītāja Līga Grīnberga
Tālr.: 20201399;

Ances pagasta kultūras pasākumu
organizatora pienākumu izpildītāja
Baiba Manteja
Tālr.: 22029536;

e-pasts: [email protected].

Deju kolektīva vadītāja Elita Kuģeniece – tālr. 26124913.
Rokdarbnieku kopas “Paukers” vadītāja Līga Grīnberga – tālr. 26307029.

Darba laiks

Kultūras nams ir atvērts katru darbadienu no 8.00–17.00, brīvdienās – pasākumu laikos.
Esam atvērti jums izdevīgā laikā, ja vien iepriekš par to informēsiet!

Īsa vēsture

Ances pagastā kultūras dzīves centrs bijis Tautas nams. Kā vēsta 1936. gada 24. novembra “Ventas Balss”, “Ances pagasta padome ar 1936. g. 15. maija lēmumu bijušo muižas klēti iznomājusi aizsargu nodaļai, kultūras veicināšanas biedrībai “Atmoda” un nacionālo atvaļ. karavīru b-bas Ances nodaļai. Šīs organizācijas nolēmušas veco klēti izbūvēt par tautas namu, jo prasība pēc telpām sabiedriskās dzīves vajadzībām pagasta centrā ir liela….” Ances pagastā ir bijis vēl viens tautas nams, jo 1931. gadā par tādu pārbūvēja bijušo baznīcas krogu Rindā. 1937. gada 5. decembrī “Ventas Balss” ziņo – “Ances organizācijas un sabiedrība svētdien svin lielā darba veikšanas dienu -jauna Tautas nama un reizē Lauksaimniecības biedrības atklāšanu….”.
No 1974. gada Ancei ir jauna kultūras nama ēka, blakus kolhoza „Ance” kantorim. 2010.gadā tika veikti rekonstrukcijas darbi un k/n ir ieguvis jaunu skatu.
Jaunuzceltajā kultūras namā par vadītāju līdz 1990. gada martam strādā Regīna Grīnpūkala (līdz tam no 1970.gada vadītāja arī vecajās kluba telpās Ances muižā).
no 1990.-1994. gadam – Elita Kuģeniece;
no 1994.-2005. gadam – Baiba Manteja;
no 2005. gada – 2014. gadam Ineta Strazdiņa;
no 2014. gada – 2018.gadam Vita Auziņa;
no 2018.gada Evita Scepuļonoka
Ances kultūras dzīves vēsture vēl tikai tiek apzināta un savākta vienkop, tāpēc aicinu visus, kam ir senas fotogrāfijas, materiāli, atmiņas par kultūras dzīvi Ances pusē, informēt kultūras nama vadītāju.

Amatierkolektīvi

Senioru deju kolektīvs

Kolektīva vadītāja Elita Kuģeniece atbalstījusi vairāku interesentu ierosinājumu dibināt senioru deju kolektīvu un tā – kopš 2003. gada Ances kultūras namā dejo arī seniori.

Senioru deju kolektīvā ir 16 dalībnieki, daži no tiem pirms tam dejojuši Ances vidējās paaudzes deju kolektīvā. Ances seniori ir vienīgais senioru deju kolektīvs Ventspils novadā. Kolektīvs aktīvi koncertē, ir iemīļoti tuvā un tālā apkārtnē. Seniori piedalās pasākums Ventspilī, Ventspils un Talsu novados, Ances pagasta pasākumos – pagasta svētkos, Jāņos, pavasara un Ziemassvētku pašdarbības kolektīvu koncertos. Sezonas laikā kolektīvs apgūst savas grupas obligāto repertuāru, kā arī citas dejas.
Senioru deju kolektīvs turpina 2006. gadā aizsākto tradīciju – uz draudzības koncertu Ancē gada sākumā aicināt senioru deju kolektīvus. Nodarbības otrdien no 18.00 līdz 20.00.

Vidējās paaudzes deju kolektīvs ’’Ance’’, darbojas no 1995. gada.

VPDK “Ance” aktīvi piedalās pasākumos un koncertos, kas norisinās Ventspilī, Ventspils novadā, kā arī ārpus tā robežām. Vadītāja atbalsta un sadarbojas ar vietējo pašvaldību, līdz ar to kolektīvs piedalās vietējā mēroga pasākumos Ances pagastā, pavasara, Līgo svētku un Ziemassvētku pašdarbības kolektīvu koncertos. Vairākus gadus Ances pagasta svētkiem Elita Kuģeniece ir gatavojusi īpašu deju programmu. VPDK „Ance” ir savas tradīcijas, kuru iniciatore ir bijusi arī kolektīva vadītāja Elita Kuģeniece. Kopš 2004. Ancē tiek rīkots vidējās paaudzes deju kolektīvu sadraudzības kopkoncerts “Valentīndienas Sadancis”. Nodarbības trešdien no 18.00 līdz 20.00, svētdien no 17.00 līdz 19.00.

Zolītes klubs
No 2007. gada oktobra Ancē regulāri (no septembra līdz aprīlim) norisinās zolītes turnīri. Sākumā par uzvarētāja titulu sacentās vietējie vīri, tad 3 gadu laikā spēlētāju loks paplašinājies, jo turnīros piedalās spēlētāji arī no Ventspils, Popes, Tārgales, Puzes, Ugāles pagastiem un Dundagas.

Kultūras nama pakalpojumu izcenojumi

Lielā zāle   11,48 eiro/h bez PVN

Mazā zāle   7,21 eiro/h bez PVN

  • Nomājot vienā iestādē divas vai vairākas iznomājamās platības vienlaicīgi, tiek piemērota 11% atlaide.
  • Nomājot telpas bērnu un jauniešu interešu izglītības organizētām nometnēm, tiek piemērota 40% telpu nomas atlaide.
  • Nomājot telpas organizācijām, kurām piešķirts sabiedriskā labuma statuss, tiek piemērota 60% atlaide.

Sīkdatnes

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.

Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli:

Apstiprināt izvēlētās

Detalizētāka informācija par privātuma politiku un izmantotajām sīkdatnēm