< Atpakaļ uz Ventspils novads (www.ventspilsnovads.lv)
VIEGLI lasīt    

Ciemos pie pasakas Tērvetē

Saulainā oktobra rītā Ances pamatskolas 1.–4. kl. skolēni kāpa autobusā, lai mērotu tālo ceļu uz Tērveti. Tērvetes dabas parkā bija plānota muzejpedagoģiskā  nodarbība  “Ciemos pie pasakas”, tādēļ jau pirms tam bijām iepazinušies ar A. Brigaderes pasaku “Sprīdītis” un tās galvenajiem tēliem.
Ceļš bija garš. Pa autobusa logu vērojām skaistās, rudens iekrāsotās ainavas un atzinām, ka nekur nav tik skaisti kā Latvijā.

Tērvetes dabas parkā izstaigājām rūķu ciemu, kurā dzīvo rūķi-namdari, mežstrādnieki, zemes rūķi un vēl citi. Bērni ar lielu interesi ielīda visās mazajās mājiņās un iepazinās ar to iekārtojumu. Izstaigājām arī pasaku mežu, rūķu pilsētu Čiekuri, sasveicinājāmies ar Sprīdīti un Lutausi un tad nonācām pie labās raganas Kikas. Raganiņa pastāstīja par savu dzīvi šajā parkā, uzdeva mīklas, novēlēja skolēniem mācīties ar prieku un labu veselību. Interesants piedzīvojums bija uzkāpt augstajā skatu tornī un paskatīties uz pasaku mežu no augšas. Un vēl – “Labirints”, tajā ieejot nebija pārliecības, ka varētu izkļūt ārā.

Kopā bijām nostaigājuši daudz kilometru, kājas nogurušas, taču visi teica, ka šī bijusi jaukākā diena šajā gadā. Varbūt kādam rodas radošā iedvesma jaunai pasakai?

                                                                                   Skolotāja Indra Ozola