< Atpakaļ uz Ventspils novads (www.ventspilsnovads.lv)
VIEGLI lasīt    

Pabeigta Ances muižas parka labiekārtošana

Pabeigta Ances muižas parka labiekārtošana

2023-11-10, 14.04

9. novembrī Ancē norisinājās labiekārtotā muižas parka atklāšanas pasākums, kurā Ances pagasta pārvaldes vadītāja Aira Kajaka pateicās visām iesaistītājām pusēm projekta īstenošanā un kopā ar Ventspils novada domes priekšsēdētāju Aivaru Mucenieku pārgrieza lenti. Pasākumā klātesošos iepriecināja aktieri no amatierteātra “Nezāles”, kā arī Ances kultūras pasākumu organizatora pienākumu izpildītājas – Līga Grīnberga un Baiba Manteja, liekot minēt mīklas un visiem kopā danci vest.

Projekta “Ances muižas parka labiekārtošana Ancē, Ances pagastā, Ventspils novadā” (Nr. 22-08-AL17-A019.2203-000010 ) mērķis ir kvalitatīvas un drošas dzīves vides veidošana aktīvākai atpūtai iedzīvotājiem ar ilgtspējīgu, vidi saudzējošu infrastruktūru, labiekārtojot Ances parka teritoriju. Tā īstenošanas gaitā parka teritorijā ir ierīkots apgaismojums, kas vizuāli papildina muižas parka koptēlu un izgaismo muižas parku tumšos laika apstākļos. Vērienīgākie darbi ir veikti parka estrādes atjaunošanai – nomainītas jumta konstrukcijas un segums, atjaunots estrādes grīdas segums, kā arī veikti atjaunošanas darbi, uzlabojot estrādes vizuālo kopskatu. Estrādes zonā ir atjaunoti un uzstādīti skatītāju soliņi. Projekta gaitā tika uzlabota virszemes ūdeņu novade un atjaunota grāvju sistēma, lai mazinātu ūdens uzkrāšanos parka teritorijā, padarot parka teritoriju pieejamāku arī pavasara un rudens lietus periodā. Ances muižas parka teritorija ir papildināta arī ar jauniem vides objektiem – trīs bērnu rotaļu elementiem.

Ances muižas parka labiekārtošanas būvprojektu izstrādāja un autoruzraudzības pakalpojumu sniedza IK “Ardeca”, būvuzraudzības pakalpojumus nodrošināja SIA “BŪUZ” būvuzraugs Raitis Veidemanis, un labiekārtošanas darbus veica SIA “Marbella RN Group”.

Projekts tika īstenots saskaņā ar Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020. gadam apakšpasākuma 19.2. “Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” aktivitāti. Projekta kopējās izmaksas ir 107 652,43 eiro, t. sk. ELFLA (Eiropas Lauksaimniecības fonds lauku attīstībai) finansējums 45 000 eiro, Ventspils novada pašvaldības finansējums 62 652,43 eiro.

Sīkdatnes

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.

Ja piekrītat šo papildu sīkdatņu izmantošanai, lūdzu, atzīmējiet savu izvēli:

Apstiprināt izvēlētās

Detalizētāka informācija par privātuma politiku un izmantotajām sīkdatnēm