< Atpakaļ uz Ventspils novads (www.ventspilsnovads.lv)
VIEGLI lasīt    

Radošā darbnīca Ventspils Digitālajā centrā

Piedalījāmies “Latvijas skolas somas 2021” projektā un 5. oktobrī Ances pamatskolas 5. un 6. klases skolēniem notika nodarbība Ventspils Digitālajā centrā “Trīs dimensiju (3D) mākslas darbnīca”. Pirms šīs nodarbības klasē pārrunājām par digitālo prasmju nozīmi mūsu dzīvē. Noskaidrojām, kādas nodarbības notiek Ventspils Digitālajā centrā.

Nodarbības vadītāja skolotāja Santa pastāstīja skolēniem, kas ir pikseļi, kāda ir to nozīme mākslā. Deva norādījumus, kā darboties, jo izmantot varēja ne tikai pirkstus, bet arī pinceti, jo tie pikseļi bija gaužam maziņi, tāpēc vajadzīga ļoti liela pacietība Arī mācību procesā nepieciešama liela pacietība, jo pie pirmās neveiksmes nevar atstāt darbu nepadarītu. Interesanti tas, ka izveidoto figūru sakausēja ar gludekli, izmantojot cepampapīru.

Pēc tam bērni paši varēja praktiski darboties ar pikseļiem pēc paraudziņiem, izmantojot datorprogrammu vai radoši paši izdomāt, kādas figūras izveidot. Visvairāk  patika taisīt dzīvnieku un sirsniņu figūras pēc paraugiem, kā arī pašu izdomātos. Radoša pieeja darbam noderēs jebkurā mācību stundā.

Lielākā daļa skolēnu saka, ka viņiem ir patikusi nodarbība, jo tā bijusi ļoti interesanta.  Prieks arī par to, ka visu izveidoto varēja ņemt līdzi. Tas arī bija stimuls dažiem skolēniem darboties ļoti ražīgi.

                                                                          Skolotāja Līga Ceple