< Atpakaļ uz Ventspils novads (www.ventspilsnovads.lv)
VIEGLI lasīt    

Ekskursija Melngalvju namā un pa Vecrīgu

11. novembrī Ances pamatskolas 6., 7. un 9. klases skolēni devās ekskursijā uz galvaspilsētu. Rīga bija svētku rotā. Braucot pāri akmens tiltam, atgādināju skolēniem, kā Rīgas sargi uz šī tilta sakāva bermontiešus, tieši pirms 100 gadiem!

Melngalvju nams pārsteidz ar savu greznumu, gide, tērpusies viduslaiku mūķenes tērpā, saistoši stāsta par nama vēsturi, izvadājot pa telpām. Skolēniem ļoti patīk vēsturiskā ekspozīcija pagrabā: bruņas var pielaikot, zobenu var izcilāt un katrs var izkalt savu monētu. Skolēni labprāt arī paši izmēģina.
5D kino dod iespēju digitāli paviesoties tādās vietās, ko nepaspēsim ietvert maršrutā: Rīgas Biržā, Prezidenta pilī, pat uzlidot Pēterbaznīcas smailē. Tā kā “lidojumu” pavada dažādi specefekti, kā zaru sišanās gar kājām, ūdens strūklu uzšļākšanās, sajūsma nenorimst visas dienas garumā, tāpat kā strīdi: tie bija īsti ziepju burbuļi vai digitāli…
Pēc tam dodamies pastaigā pa Vecrīgu, mēģinot iegaumēt ielu nosaukumus, jo tas būs jāatceras vēstures stundā. Uzkavējamies pie Doma, veltot uzmanību trīs metrīgajam kultūrslānim, pie Trīs Brāļiem, pie Rīgas nocietinājumiem, pie Jēkaba kazarmām, Pulvertorņa. Izmantojam iespēju, ko piedāvā NATO korpusa karavīri – iekāpt viņu bruņutankos, kas novietoti Pulvertorņa priekšā.
Uzkavējamies pie barikāžu notikumiem veltītā pieminekļa, izlasām upuru vārdus un aktualizējam savas zināšanas par to. Izstaigājam Bastejkalnu un uzkavējamies pie Brīvības pieminekļa, noraugoties sardzes maiņā.
Dodoties uz autobusa stāvvietu, noejam gar Rīgas pili un redzam, ka ļaudis jau sāk novietot svecītes pie sienas. Izrēķinām, cikos būsim mājās un pārrunājam, kādus notikumus no šīs krastmalas vēl varēsim pavērot TV.
Dažas skolēnu atbildes intervijā par ekskursiju:
• Vislabāk patika 5D kino, jo uzšļāca ūdeni un izlikās, ka pa īstam lidotu;
• Es nebūtu domājis, ka bruņas ir tik smagas, es cepuri knapi varēju pacelt;
• Man patika Melngalvju nams un tā greznā zāle, kur bija griestu gleznojums;
• Man vislabāk patika uztaisīt pašam monētu no vienkāršas vara ripiņas;
• Man vislabāk patika staigāt pa Vecrīgu un meklēt Trīs Brāļus, jo es pirmais atradu;
• Man patika, ka piegājām pie Brīvības pieminekļa, es pirmoreiz redzēju, kā mainās sardze;
• Man patika kāpt uz bruņutanka un parunāt angliski ar karavīru.

Skolēnu atsauksmes apkopoja skolotāja Selga Puriņa